Juuksuriteenused. Juuste hennaga värvimine. OLAPLEX.

ilusalong

TEID TEENINDAVAD JUUKSURID

Juuksur 10 aastat. Olen õnnelik juuksuritööd tehes ja soovin siiralt seda kogemust jagada. Parim tunnustus on see, kui klient minu juurde taas tagasi tuleb.

Ok

 Usun, et väga paljuski meie elus on kellegipoolt ette määratud. Inimesed ja olukorrad, keda “sellel teel” kohtame, on meie juurde tulnud põhjusega. Oled sa naine? …mees? …või laps? Minu jaoks oled sa “keegi”, kellel on oma soengust nägemus ja ootused. Meie kahe koostööst sünnib visioon. Kui lahkud minu juurest ilusama ja õnnelikuna, olen rõõmus. Kui otsid väljakutseid, olen valmis neid Sulle pakkuma. Tule ja saama sõpradeks!  

JUUKSURITEENUSED MEIE SALONGIS

JUUKSURITEENUSED naistele, meestele, lastele. Trendikad lõikused, põnevad punutised ja stiilsemad soengud meie nooruslikelt juuksuritelt. Professionaalne abi koduhooldustoodete valimisel.

Müügis on kammid, harjad, juuksekaunistused, reisikomplektid, shampoonid, palsamid, viimistlusvahendid soengu sättimiseks kodustes tingimustes jne.

Kauapüsivad- ja juuksestruktuuri säästvad juuksevärvid firmalt WELLA.

 

OLAPLEX – esimene patendeeritud juuksebond! OLAPLEX`i kohta saad rohkem lugeda siit… 

 

SUPREME KERATIN silendav keratiinteraapia.

 

HENNAGA JUUSTE VÄRVIMINE. Indigo, senna, amla – taimsed toonijad.

 

Hei daamid ja neiud! Tulge juukseid hennatama

Alljärgevate lõikude mõte on aidata Sul otsustada, kas hakata juukseid hennatama või seda siiski mitte teha.

Esimesed henna kasutamisega seotud leiud on pärit näiteks praegustelt Türgi ja Egiptuse aladelt, leitud on hennatatud sõrmeküünte, jalataldade ja juustega muumiaid. Suuresti on henna seotud islami kultuuridega.
Eestis tunti hennat juba 20. sajandi alguses, aga kuna ülistati pigem loomulikku välimust ja punapäid meil eriti polnud, siis kasutati seda vahendit vähe. Tuntumaks sai henna nõukaajal, sest vene ohvitseride naised tavatsesid oma juukseid just hennaga värvida-ravida.

Tasub teada, et …mitte ükski taimne toonija või taimsetest toonijatest kokku segatud värv ei tee juukseid oma toonist heledamaks. Blondeerivat hennat ei ole olemas.

Henna ja teised taimsed toonijad

Henna näol on tegemist looduslikult Põhja-Aafrikas, Lähis-Idas, Araabia poolsaarel ja Lõuna-Aasias kasvava põõsastaimega Lawsonia inermis, mille lehed värvipulbri saamiseks kuivatatakse ja jahvatatakse. Henna värvuse annab lehtedes peituv parkaine hennatanniinhape ehk lavsoon, mis seob end nahas ning küüntes-juustes keratiinimolekulidega.

Õigest hennast pasta ja ka tulemus on pruun, pasta lõhnab niidetud muru või eeterlike õlide järele ja seda peab peal hoidma võimalikult kaua (kindlasti rohkem kui tunni), maalingut peab hoidma ja kaitsma ning 48 tundi ei tohiks hennamaalingul lasta kokku puutuda vee ja seebiga. Nahalt kaob henna koos värvunud naharakkude irdumisega, juustest ja küüntelt henna praktiliselt maha ei kulu vaid kasvab välja. Puhta hennaga saadud toon on alati punakas-pruunikas-ruske – ehk nagu rahvasuu maakeeli nimetab – hennapunane ning see on väga tugev ja püsiv värvipigment.

Kui soovite saada vasksemat tooni, siis tasub hennat segada jogurti või keefiriga.

Senna ehk Cassia Obovata  lehtede pulber on tuntud ka kui värvitu henna. Pulber on khaki-karva rohekas ning veega segatud pasta lõhnab nagu värskelt niidetud rohi või muru. Senna annab juustele lopsakust ja sära, kuid veega segatult ei värvi neid. Happelise vedelikuga segatult annab senna juustele ilusa kuldse läike.

Kui senna`t segada hennasegusse, siis selle osakaal vähendab punast ja mahendab vaske.

Blondid, kes ei soovi toonimuutust peaksidki kasutama ainult senna-segu.

Indigo on Ida-Euroopas tuntud ka basma nime all. Meie kasutame nimetust indigo ja see on värvindigopõõsa Indigofera tinctoria osaliselt fermenteeritud lehtedest jahvatatud pulber. Väga peen ja puhas, hästi läbisõelutud pulber, väga kõrge värvisisaldusega.
Indigot tuleb värvimiseks kasutada alati koos hennaga, sest henna aitab indigo värvainel juuksekarva kinnituda.

Ainult indigo kasutamine annab heledatele juustele ebamäärase rohekas-hallikas-sinaka tooni.

Henna ja indigo (nimetatakse henndigo) segamine annab erineva valiku sooje punakaspruune toone. Amla lisamine henndigole muudab pruunid toonid külmemaks.

Juuste värvimisel alguses puhta henna ja seejärel puhta indigoga saab süsimusta tooni.

Kasutatud kirjandus: www.hennaserai.ee, FB – Hennaskond, https://hennaleht.wordpress.com/

Hennatamise plussid ja miinused

(+) Henna on hea alternatiiv neile, kellel on allergia tavajuuksevärvide vastu. Henna ise on väga väheallergeenne taim. Henna tekitab allergiaid inimestele, kellel on allergia naftokinoonide (parkained) suhtes ning henna kasutamine on tõesti keelatud neile, kellel on teatud kaasasündinud ensüümipuudulikkus. Lühendina on see G6PDD ehk siis glükoos-6-fosfaat dehüdrogenaasi defitsiit. See on geneetiline ja pärilik haigus, mis enamustel juhtudel esineb meestel, kuna geenmutatsioon, mis selle haiguse tekitab, asub X-kromosoomis. Aga kuna see haigus on levinud just hennakasvupiirkondades, siis on praegusel multi-kulti ja rahvaste rändamise aegadel võib-olla hea sellest teadlik olla.

 (+) Hennaga värvides jääb juuste oma värvipigment alles, värvitoonid on loomulikumad ja tulemus on püsivam ning juuksed on tervemad. Hennal on kõõmavastane toime.

Hennat ja ka indigot ei saa juustest välja pleegitamise või keemilise värvieemaldusega. Keemia uhub juuksest välja omapigmendi, aga hennatanniinhape lahkub keratiinist viimasena. Samas on see ka henna võlu – henna on ilmselt ainukene punane juuksevärv, mille toon, läige ja sära on üsna samad ka näiteks 4-5 nädalat peale värvimist. Juuksehenna ei vaja erihoolt, värvitoonid ei luitu, vaid kasvavad välja.

()  Hennaga värvides ei saa alati ühesugust tulemust. Nii nagu ükski henna, inimene ega meie päev pole samasugused, pole ka hennatamise tulemus kunagi samasugune. Hennade erinevus tuleneb päritolumaast, aga ka aastatest ja isegi korjetest. Hennatamise tulemust võivad omakorda mõjutada inimese hormoonid, stress, toitumine ja erinevad muud tegurid.

(Kõik see, mida eelnevalt juustel on kasutatud, võib mõjutada lõpptulemust. Kui juuksed on keemiliselt värvitud, väga rikutud, siis võib olla erinevus rikkumata omajuukse ja eelnevalt töödeldud juuste vahel mõnda aega näha. Silikooni sisaldavate toodete (palsamid, maskid) kasutamine võib mõjutada henna kinnitumist.

Kasutatud kirjandus: www.hennaserai.ee, FB – Hennaskond, https://hennaleht.wordpress.com/

Hennaga värvimine

Kõik juuste värvimiseks mõeldud taimsed pulbrid on vägagi valguse-, sooja- ja niiskusetundlikud, sestap võiks neid hoida jahedas, valguse eest kaitstuna ning hermeetiliselt suletuna – vala lahtisest pakist pulber klaaspurki, keera kõvasti kinni ja hoia külmkapis.

Kui vähegi kahtled toonis, tee alati värviproov, enne kui värvid ära terve pea. Selleks sobib katsetada oma juustega – korja harjalt kokku oma lahtised juuksekarvad, sega soovitud tooni võimaldav värv ning hoia oma juukseid värvisegus nii kaua kui vaja. Nii näed ära selle, milline jääb värv Su oma juustel. See ei ole kallis, ei võta väga palju lisaaega ega kuluta värvi ning aitab lõpptulemusena vältida suuri pettumusi.

Henna tahab segamiseks alati happelist toasooja vedelikku ning värvi vallandumiseks aega. Enne juustele kandmist peab valmis hennasegu seisma vähemalt 12 tundi toasoojas ruumis.

Õiges vahekorras valmissegatud hennasegu on hapukoorele sarnase konsistentsiga ning meeles tuleks pidada, et värvisegu tuleb hea värvitulemuse saamiseks pähe kanda rikkalikkult ja paksult.

Pulbrikogused:

– umbes õlgadeni juuksed – 100g

– abaluudeni – 300g

– vööni – 500g.

Vaja läheb:

– värvipulber,

– happelist vedelikku (näiteks sidrunimahla veega segatuna. Segu kangus peaks olema selline, et seda kannataks juua.),

– kindaid ja pintslit  (juustesse kandmiseks),

– toidukilet – hennapastaga kaetud juuste katmiseks,

– suuremat rätti, mille puhul ei ole kahju, kui see hennaplekiliseks saab.

– 20-30 tilka eeterlikku õli (kui sul seda on).

Juuksed võiksid olla puhtad ja kuivad, see on taimede ja sünteetika kasutamise üks erinevus. Mida puhtamad juuksed, seda paremini need värvi sisse võtavad. Kui kasutate palju viimistlusvahendeid, siis soovitatakse enne hennatamist pesta pead sügavpuhastava šampooniga.

Henna tooni sügavus oleneb pealhoidmise ajast – mida kauem hoida, seda sügavam ja tugevam tulemus tuleb. Aeg varieerub 1-2,5h vahel.

Täispikkuses juukseid hennaga värvida tasub kuni 5 korda aastas ning seda ühel asjaolul –  henna muudab juuksed väga terveks ja seetõttu ka raskeks ning nende soengussesättimine on juuste omanikule endale väga vaevanõudev.

Arvestama peaks sellega, et peale hennatamist võib igasugune keemiline värvimine olla pisut prognoosimatu. Seepärast hoiata oma juuksurit alati, et sa värvisid/värvid hennaga. Siis ta teab natukene arvestada. Igasugune heledamaks tegemine ja blondeerimine toimub kliendi omal riisikol.

Kasutatud kirjandus: www.hennaserai.ee, FB – Hennaskond, https://hennaleht.wordpress.com/

Henna värvitabeli leiad siit http://www.hennaserai.com/article/Varvitabel/lang/et/

 

SOOVIN JUUKSEID HENNATADA SALONGIS

Kõige mugavam ja turvalisem on usaldada henna juustesse kandmine professionaali hooleks. Kui oled otsustanud juukseid hennaga värvida, siis palun helista salongi telefonil 603 2043 ja broneeri endale konsultatsiooniks sobiv aeg. Konsultatsioon kestab orienteeruvalt 20  minutit ja maksab kliendile 5 EUR-i.

Konsultatsiooni käigus tutvustatakse henna`t  ja sellega värvimise protsessi. Valitakse sobilik hennatoon ja lepitakse kokku värvimise aeg. Kui klient soovib või juuksur peab vajalikuks, siis sooritatakse ka hennaproov. Hennaprooviks palub juuksur Sinul koguda juuksekarvu enda juukseharjalt, et siis salongis teostada eelnevalt proovivärvimine.

Juuste hennatamisele eelneval päeval pese juuksed, sest puhtale juuksele kinnitub värv paremini. Proovi vältida viimistlusvahendite kasutamist.

Kui kätte on jõudnud hennatamise päev, aga Sa mingil põhjusel ei saa salongi tulla, siis palun anna sellest võimalikult varakult teada ja annulleeri Sulle broneeritud aeg, kuna henna pasta segatakse valmis värvimisele eelneval päeval ja juhul kui klient oma mittetulemisest ei teata, läheb hennapasta lihtsalt raisku.

Hennapasta peas olemise aeg varieerub olenevalt siis juustest ja soovitud toonist, 1-1,5h vahel. Kui klient soovib, siis juuksur katab Sinu juuksed sellisel moel, et oleks võimalik koju minna ja hennapasta maha pesta kodus. Sellisel juhul palume salongi kaasa võtta üks vanem käterätik ja -müts.

Kliendi soovil võib värvimõju ajal lasta teha endale pediküüri, maniküüri või massaaži. Need on kõik sellised teenused, mida saab teostada kuni hennasegu  on juustes.

henna1henna2-1henna3henna4

 

 

 

 

 

Hennaretsept sellele kliendile. 70gr hennat+15 gr indigot (segati hennapastasse keefiriga)

Rõõmsat hennatamist!

Täieliku hinnakirja juuksuriteenustele ja teistele meie salongis pakutavatele teenustele leiate SIIT

VAATA KA  MEIE TEISI TEENUSEID

 

Helista või Kirjuta

Tabasalu Ilusalong
60 32 043
kadri@tabasaluilusalong.ee

MEIE ASUKOHT

Tabasalu Spordikompleks
Kooli Tee 1
Tabasalu

Teostus | Internetiturundus 2013