Led-fototeraapia. Kollageenteraapia. Elektrolifting. Mesoteraapia. Keemilised koorimised. Ultraheli. mATIS näohooldused. Depilatsioon.

ilusalong

TEID TEENINDAVAD KOSMEETIKUD

 • 2019/02 mATIS treeningpäev/Pariisi Vesi AS
 • 2019/01 Iluks Kaubandus/MCCM Medical Cosmetics Microneedling base
 • 2018/ 10 Hurmus OÜ, LED-fototeraapia/MEDIDERMA Ses Chlorophyll 3-step system
 • 2016/05 DBB Grupp Invasiivne mesoteraapia ja biorevitalisatsioon (fillerid).
 • 2015/06 EÄÜ Kinesioteipimine rasedatele.
 • 2015/04 Depiléve „Look & Learn” profiepilatsiooni rahvusvaheline seminar.
 • 2014/11 Germaine de Capuccini,  EGF (epidermaalne kasvufaktor)+HA (hüaloroonhappe) Formula.
 • 2014/09 DBB Grupp, dermaroller koolitus.
 • 2014/06 Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, tasemeõpe-ämmaemand.
 • 2012 Hurmus OÜ, Sesderma/Mediderma keemiliste koorimiste meistriklass.
 • 2009/01 DBB Grupp, Restylane täitesüstide koolitus.
 • 2009/10 Beautyshop OÜ, Glamlashes ripsmepikenduste koolitus.
 • 2008 Pariisi Vee AS, mATIS nahahooldusliini treening.
 • 2007 DBB Grupp, Elsa Hjeronymusè sügavpuhastava nahahooldusliini koolitus.
 • 2006 AS Depile, Anesi ultraheli aparaadi/hooldusliini koolitus.
 • 2004/03 Laidol AS, kõrva- ja ninaaugu tegemise kursus.
 • 2004/04 Kivilaine OÜ, solaariumioperaatori koolitusprogramm.
 • 2003 Kuaföör OÜ, NailTek spetsialisti treening. 

mATIS näohooldused, käte- ja jalgadehooldused, geellakkimine, depilatsioonid, ripsmete- ja kulmude keemiline värvimine/kulmude korrigeerimine 
OK

mATIS näohooldused, käte- ja jalgadehooldused, depilatsioonid, silmade- ja kulmude keemiline värvimine/kulmude korrigeerimine.  

KOSMEETIKUTEENUSED NAISTELE, MEESTELE JA NOORUKITELE

Led-fototeraapia. Kollageenteraapia. Elektrolifting ja virtuaalne mesoteraapia. Keemilised koorimised. Ultraheliga näohooldus. mATIS näohooldused. Depilatsioon.

Mõnikord juhtub nii, et igapäevases nahahoolduses ollakse hooletu või mis veelgi hullem, lohakas. Selle tulemusena muutub nahk aastate möödudes varsti jumetuks ja kaob esialgne sära. Naha väljanägemine tundub väsinud ja oluliselt on märgata ka vananemisilminguid, mida on juba raskem varjata. Et mitte lasta sellel kõigel juhtuda, on võimalik pöörduda iluteenindaja poole ja saada professionaalset abi.

ERINEVATE NÄOHOOLDUSTE kohta, mida meie kosmeetikud hetkel salongis pakuvad loe siit… 

HARIVAKS LUGEMISEKS

mATIS ON 80 AASTAT TEGUTSENUD NAISTE ILUTOODETE VALDKONNA LIIDRINA

1936.a tegi keemiainsener Eugène Mavromati  Pariisis avastuse, mis täielikult muutis kaasaegset kosmeetikat. See avastus viis mATIS´i esimese Prantsuse vananemisvastaste toodete tootmise brändi loomiseni. Nimelt avastas teadlane, kes oli aktiivsete toimeainete ja retseptide koostamise ekspert, et tooted on veelgi tõhusamad, kui need muuta terve nahahooldusmetoodika üheks komponendiks. Ta sai täielikult aru, et keemiast ja teadusest üksinda ei piisa, vaid oma tõelise potensiaali saavutavad need alles sensoorse ja emotsionaalse mõõte lisamisega!

Kuna nahk on iga naise sisemise ilu väline peegeldus!

See on eluline, dünaamiline ja oluline komponent ja väärib pidevat arvestamist ning tähelepanu!

80 aasta jooksul on mATIS filosoofia põhinenud pidevalt areneval, aina uusi lahendusi otsival professionaalsel brändil, mille aluseks on kolm teadmiste ja kogemuste spetsiifilist valdkonda e Si-filosoofia. 

Skin. Tõhus ja nähtav vananemisilmingute korrigeerimine nõuab naha vananemismehhanismide põhjalikku tundmist. mATIS professionaalsel brändil, mida toetab kõigepealt tema enda integreeritud labor, on just need teadmised olemas.

Aastatega kogutud teaduslikud ja tehnilised teadmised ning kogemused võimaldavad tal aastast aastasse välja töötada uusi ilu- ja nahahooldustooteid, kus tõestatud tõhusus on ühendatud sensoorse naudinguga!

Science. Vananemisilmingutega võitlemise teadus põhineb loodusest inspireeritud või saadud aktiivsetel toimeainetel ja koostisosadel. Esimestest taimse kollageeni piimadest kuni aktiveerivate seerumisteni ja rakukosmeetika sünnini on mATIS olnud progressi esirinnas. Brändi esitatud lahendused sisaldavad kõige uuenduslikumaid aktiivseid toimeaineid, mis on tihti unikaalsed ning alati väga efektiivsed ja ohutud nahale, kui ka keskkonnale!

Senses. mATIS´l on unikaalsed teadmised ja kogemused lõhnade, tekstuuride ja protseduuride ühendamise alal. Tema professionaalsed protseduurid mõjutavad meeli ja emotsioone, parandades oluliselt toimeainetega saavutatud tulemust, pakkudes iga protseduuriga tarbijatele unikaalset iluelamust!

 

NAHA KEEMILINE KOORIMINE

Tänapäeval on keemilise koorimise protseduur muutunud kosmeetiku lahutamatuks tööarsenaliks. Ehkki keemiline koorimine omab iidseid traditsioone lubab kaasaaegse kosmetoloogia areng spetsialistidel täpselt otsustada selle protseduuri näidustuste ja vastunäidustuste üle, klassifitseerida koorimisi eri sügavuste ja liikide järgi. Valides erinevate koorimisprotseduuride vahel ja andes oma patsientidele erinevaid soovitusi tuleks kindlalt teadvustada endale antud koorimisprotseduuri mõju ja planeerida selle tulemusi. Teisisõnu nahaehituse põhjalik tundmine on edu pant.

KOORIMISED JAOTUVAD:

1. Mõju viisi järgi:

-füüsilised

-keemilised

-ensümaatilised;

2. Sügavuse järgi:

-pindmised – (superpindmised/pindmised) haaratud on epidermis kuni basaalmembraanini

-keskmised – läbib basaalmembraani jõudes derma papillaarkihini

-sügavad – haaratud on epidermis, basaalmembraan, papillaarkiht ja võrkkiht.

Eesmärk!

Kõik ülaltoodud koorimise viisid teenivad ühte eesmärki – kutsuda esile lokaalne stressiseisund nahas, mis olenemata koorimise viisist väljendub alljärgnevate muutustena:

 • kujuneb mittespetsiifiline põletik

 • naha basaalkihis kiireneb rakkude jagunemine

 • aktiviseeritakse melanotsüüte e. pigmentrakke

 • aktiviseeritakse fermente, mis mõjutavad naha kollageeni ja elastiini lõhustumist, samuti derma rakuvaheainet (kollagenaasi, elastaasi ja hüaloranidaasi).

 • kiireneb sarvkihi eemaldumist

 • aktiviseerub fibroblastide tegevus s.t. uue kollageeni, elastiini ja rakuvaheaine tootmine

 • suureneb lamallaargraanulite sekretsioon, mis sisaldavad epidermaalbarjääri lipiide, tõuseb nende lipiide sünteesi kiirus.

Seejuures on huvitav täheldada, et erinevad koorimise metoodikad omavad sarnased kõrvalnähte: põletik, hüper- ja hüpopigmentatsioon, armide moodustamine. Loomulikult annavad enamagressiivsed meetodid suuremat efekti, kuid samas on ka rohkem kõrvalnähte.

Kuidas saavutada maksimaalselt positiivset tulemust nii stressirohkelt protseduurilt nagu keemiline koorimine ja seejuures vältida negatiivseid tagajärgi? Eelkõige, tuleks koguda patsiendi anamnees.

Naha koorimisega me kiirendame naharakkude loomulikku uuenemist ja surnud rakkude e. epidermise sarvkihi eemaldumist. Naha koorimine annab kiire ja nähtava tulemuse – nahk muutub puhtaks ja pehmeks, paraneb naha struktuur, sileneb reljeef ja naha värv. See protseduur sobib kõikidele nahatüüpidele alates probleemsest aknenahast lõpetades kuiva ja vananeva nahaga.

Dermatoloogiline keemiline koorimine (DKK) on naha reljeefi silumine keemiliste ainetega, mille eesmärk on naha defektide kõrvaldamine, mis on põhjustatud selle vananemisest , endokrüünsetest kahjustustest, päikesepõletusest, aknest jne.

Erinevate DKK liikide aluseks on kolm põhilist toimet:
1 – olenevalt sügavusest naha rakukihtide eemaldamine

2 – uue epidermise kasvu stimuleerimine

3 – aseptilisi põletikureaktsiooni esilekutsumine, mis provotseerub derma uuenemist.

Keemiliste koorimiste spekter on oluliselt laienenud tänu USA nahaarstide Van Scott’I ja Kligmann’I avastustele alfahüdroksiidhapete (AHA) ja A vitamiini kosmeetiliste omaduste osas. Tänu glükoolhappe imelistele omadustele (mille valem on muide kõige lühem kõikidest teadaolevatest AHA hapetest) arenes alates 1992. aastast Ameerikas ja 1993-1994.aastast ka Euroopas kiirelt uus mood dermatoloogiliste keemiliste koorimiste osas.

DKK näidustused:
-Naha ebatasane struktuur
-Hüperpigmentatsioon
-Akne ja aknearmid, laienenud poorid
-Fotovananemine
-Kortsud laubal, silma- ja suuümbruses
-Striiad

Samuti on teada absoluutne nimistu DKK teostamise vastunäidustused. Sõltuvalt ühest või teisest probleemist valitakse kas pindmine, keskmine või sügav DKK. Selleks valitakse vastav keemiline aine ja selle optimaalne kontsentratsioon.

Keemilise koorimise ajal:
-nõrgeneb keratinotsüütide agdeesia, mis põhjustab epidermise teatud kihtide eemaldumist
-pidurdub melaniini süntees
-tekib aseptiline põletus, mis omakorda põhjustab fibroblastide aktiviseerimise – tõuseb kollageeni, elastiini ja rakuvaheaine -(eelkõige hüaluroonhappe) süntees. Aseptilise põletiku baasil aktiviseerub vere- ja lümfiringe, tänu millele paraneb naha jume, aktiviseeritakse epidermise ainevahetust
-paraneb bioloogiliste aktiivtoimeainete imendumine nahka läbi basaalmembraani.
Kõige enamlevinud koorimise meetod on pindmine naha koorimine, mille puhul on kõrvalnähtude protsent kõige madalam. Kahjustus ei ulatu niivõrd sügavale, kuid haavab bioloogilisest seisukohast lähtudes väga tähtsat tsooni – sarvkihti ja seepärast mõjub nahale siiski stressina. Sarvkihti järsk õhenemine aktiviseerib basaalkihi rakkude jagunemist ja suurendab epidermaallipiidide sünteesi.

PINDMINE KOORIMINE. Pindmist koorimist soovitatakse kasutada enam suurepoorilisele nahale ja kerge aknevormi puhul. Samuti on ta tulemuslik esimeste kergemate vananemisilmingute puhul ning eelnevate hüperpigmentatsioonide puhul. Seejuures on oluline ära märkida , et pindmine DKK normaliseerib ka kuiva nahka. Pindmisi koorimisi puhul toimib keemiline aine vaid epidermise piirides kuni basaalmembraanini. Pindmiste koorimiste liider on ilmselgelt glükoolhape!  Glükoolhape erineb teistest AHA hapetest lühikese süsiniku keti poolest, tänu millele imendub ta kiiremini ja sügavamale epidermisesse. 

Viimaste aastadega on glükoolhappe populaarsus järsult tõusnud tänu avastustele, mis viitavad kõrge protsendiga glükoolhappe omadusele sünteesida kollageeni ja glükosamiinoglikaane dermas (naha pinguldamise efekt). Lisaks sellele on avastatud glükoolhappe antioksüdatiivne ja põletikuvastane toime. Üheks oluliseks näitajaks, mis määrab puuviljahapete läbivuse astet epidermisesse on ph. Mida lühem on süsiniku kett ja madalam pH, seda kiiremini preparaat imendub nahka! Peale kooriva efekti on puuviljahapetele omane melaniini tõhustamine ja melaniini sünteesi osaline blokeerimine melanotsüütides. Just seepärast eelistatakse AHA happeid vananeva, jumetu ja ealistest muutustest tingitud pigmentlaikudega naha puhul. Kuna tulemused pole niivõrd püsivad, siis soovitatakse uute pigmentlaimede tekke ärahoidmiseks teostada korduvaid pindmise keemilise koorimuse protseduure. Paralleelselt tuleks kindlasti kasutada pidevalt päikeseblokaatoreid!

Keskmise sügavuse DKK-d soovitatakse teostada püsivate endokrünse päritoluga püsivate hüperpigmentatsiooni probleemidega, akne-järgsete armide, sügavate kortsude ja enneaegse vananemise (põhjustatud solaarkahjustusest) puhul.

KESKMINE KOORIMINE. Keskmine DKK ulatub derma papillaarkihini läbides tervenisti epidermist ja basaalmembraani. Keskmise sügavusega koorimise puhul on eelistatuim vahend triklooräädikhape (TCA), mis kutsub esile kunstliku keemilise põletuse ning mille mõju sügavus sõltub happe kontsentratsioonist. Selleks, et kindlustada TCA ühtlane imendumine nahka, tuleks eelnevalt teostada naha pinna silumist vastavate meetoditega, taotledes võimalikult ühtlase paksusega naha saavutamist. Selle eesmärgi täitmiseka on kõige efektiivsemad glükool- või retiinhappe tooted.

Järelkoorimise etapides, mida teostatakse selleks, et vältida koldeliste pigmentlaikude tekkimist, kasutatakse hüdrokinoon preparaate, mis suruvad alla melanotsüütide aktiivsust. Seejärel kasutatakse 3-6 kuu vältel päikesekaitsevahendeid.

Keskmise sügavuse DKK tehnika ja teostus on küllalt varieeruv ning sõltub naha ehituse iseärasustest ja püstitatud eesmärkidest (teostavad tohtrid iluravikliinikutes!)

Kokkuvõttes võib öelda, et naha keemiliste koorimiste kasutamine, eriti pindmiste ja kergemate vormide puhul on efektiivne, kergesti teostatav ja madala riskiastmega protseduur. Dr. Irina Medvedeva 

Allikas: http://www.hurmus.ee/index1.php?id=33
Tõeline ilueliksiir - HÜALUROONHAPE

Hüaluroonhape on elusorganismide loomulik komponent, kusjuures erinevatel liikidel ja erinevates kudedes on see identne. Hüaluroonhape leiab laialdaselt kasutust kosmeetikatoodetes kui asendamatu ja „loomulik“ naha niisutaja ja taastaja – selle suurepärane läbitungimisvõime parandab vedelikusisaldust ja elastsust dermise kudedes.

Tulemusena tugevneb naha loomulik kaitsemehhanism, mis omakorda taastab ja hoiab nahka.

Tänu oma võimele säilitada ja siduda niiskust nahas, suudab hüaluroonhape taastada nahakudesid toetavaid ja nahka elastsena hoidvaid kiude (kollageen ja elastiin) ja kaitseb nahas sisalduvat hüaluroonhapet. Lisaks on see sügavalt niisutava toimega, elustab rakkude juurdekasvu ja taastab naha sära ja pehmuse. Hüaluroonhape on efektiivne aine kortsukesi siluvates hooldustes, sest toimib kui täiteaine. Peale selle, hüaluroonhape kaitseb sidekudesid ja hoiab ära infektsioonide teket. Olles looduslik ja igale nahale omane koostisaine, on hüaluroonhape täiesti allergiavaba – uskumatu, et üks komponent võib nii universaalne olla!

Universaalne ilutooja

Ligikaudu 56% kehas leiduvast hüaluroonhappest paikneb nahas. Nahk sisaldab kollageen- ja elastiinkiudude maatriksit, mis hõljub rikkalikult hüaluroonhapet sisaldavas rakuvälises keskkonnas. Hüaluroonhappe loodud keskkond on omamoodi amortisaator välissurve vastu, kaitstes naha sügavamaid kihte füüsiliste kahjustuste eest. Lisaks on hüaluroonhappel libestav funktsioon ning ühtlasi võimaldab see nahal muuta kuju luude ja liigeste ühenduskohtades vastavalt liikumise iseärasustele.

Hüaluroonhappe disahhariidid on tugevalt hüdrofiilsete omadustega, muutes selle vees hõlpsalt lahustuvaks. Need omadused on seotud kolmemõõtmelise struktuuriga, tänu millele saab võimalikuks aine molekulaarkaaluga võrreldes suhteliselt suure hulga vee sidumine – üks gramm hüaluroonhapet seob umbes kuus liitrit vett. Hüaluroonhape on väga oluline aine naha niiskustasakaalu säilitamisel. Lisaks vedeliku sidumisele, suudab hüaluroonhape vähendada ka niiskuse aurustumist nahas. Hüaluroonhappemolekulide liikidevaheline ja liigisisene identne struktuur annab piiramatu ja ideaalse biosobivuse meditsiini ja esteetilise kosmeetika valdkondades kasutamiseks.

Mis toimub nahas vananemisel?

70 kg kaaluva inimese keha sisaldab ligikaudu 15 g hüaluroonhapet. Kusjuures 1/3 sellest vahetub ööpäeva jooksul degradatsiooni ja sünteesi teel.

Organismi vananedes väheneb hüaluroonhappe hulk nahas ja kogu kehas. Pärisnaha loomulik uuenemine ja sidekoerakkude omadused sõltuvad otseselt hüaluroonhappe kogusest, mis vanuse suurenedes väheneb. Hüaluroonhappe vähenemine toob omakorda kaasa ka hüaluroonhappe molekulide väiksema veesiduvusvõime, mille tagajärjeks on naha õhenemine, kortsude teke ja muud progresseeruvad vananemisele iseloomulikud ilmingud. Näiteks täiskasvanutel on hüaluroonhapet isegi kuni 20 korda vähem kui lastel.

Päikesekiirtes sisalduv UVB-kiirgus põhjustab märgatava hüaluroonhappe languse nahas, pidurdades uue hüaluroonhappe teket ja põhjustades degradatsiooni dermises (ehk vananemist).

Kauni ja särava naha saladus

Hüaluroonhappe vähenemise ennetamiseks nahas on oluline kogu organismi seisund, inimese üldtervis. Ei saa kordamata jätta kolme igivana tarkust ja abimeest: regulaarne füüsiline koormus, tervislik toitumine ja piisav uni. Tasub meeles pidada, et naha niisutamine ja õige hooldus peaksid algama juba varasest noorukieast (puhastamine, koorimine, niisutamine, naha kaitsmine jne). Parim õige hooldus on võimalik saavutada kosmeetiku ja kliendi koostöös, mis ei ole kunagi lõplik, vaid vajab ajas pidevat korrigeerimist vastavalt muutustele organismis ja meie ümber (aastaajad, tervislik seisund, vanus jne).

Hüaluroonhapet kasutatakse kosmeetikas erinevates seerumites, kreemides, kontsentraatides, fillerites ja paljude teiste ilutoodete koostises, kus hüaluroonhappe sisaldus toodetes on erinev, ja sellest on tingitud ka tulemuste erinevus. Kuna hüaluroonhappe kasutamise ainukeseks miinuseks on molekulide suurus, siis kosmeetikatootjad on püüdnud siin lahendusi leida. Mõnedes sarjades kasutatakse väiksema molekuliga hüaluroonhapet, kus molekul suudab tungida sügavamale naha kihtidesse. Kuid selle võimekus siduda niiskust on võrdeline molekuli massi suurusega ehk siis väiksem.

Lahendusena on pakutud naha mikronõelumine, kus mikrotorgete kaudu luuakse hüaluroonhappe molekulide ligipääs sügvamatele nahakihtidele. Kasutusel on ka haluroonhappe kapslid suukaudseks manustamiseks. Kuna erinevad uuringud on kinnitanud, et hüaluroonhappe molekuli suurus ei võimalda tal läbida veresoonte seinu, siis kapslite seespidisel tarbimisel ei ole naha seisukohast lähtudes märgatavat efekti, küll võib aga neid kapsleid kasutada toetava vahendina.

Märkimisväärse tulemuse annavad hüaluroonhappesüstid, mida kasutatakse ilukirurgias. Protseduuri käigus kantakse hüaluroonhape just õigesse nahakihti ja siin ei ole molekuli suurus enam mingiks takistuseks.

Kasutatud kirjandus: www.iluguru.ee 

Täieliku hinnakirja leiate SIIT

VAATA KA  MEIE TEISI TEENUSEID

Helista või Kirjuta

Tabasalu Ilusalong
60 32 043
kadri@tabasaluilusalong.ee

MEIE ASUKOHT

Tabasalu Spordikompleks
Kooli Tee 1
Tabasalu

Teostus | Internetiturundus 2013